Blog


V dnešním zápisku nahlédneme do historie evoluce v naší Sluneční soustavě a hlavně pak na Zemi, kde se „život“ pomalu přesouvá ze třetí úrovně do čtvrté. V rámci vývoje třetí úrovně na Zemi si přiblížíme dvě civilizace, Atlantidu a Lemurii. Na závěr si povíme, jaký je současný stav evoluce na Zemi.

Úrovně, nebo chcete-li ještě tajemnější překlad – hustoty (z originálu densities) jsou termínem, který Ra používá pro vyjádření různých dimenzí reality. Úrovně jsou asociovány s jinou úrovní vědomí a bytí.

I když se jako skromní následovníci Zákona jednoty vnímáme jako pozitivně orientované bytosti, cítíme potřebu se zabývat i negativní orientací neboli službou sobě samým. Důvod je prostý. Primárním zkreslením Zákona jednoty je svobodná vůle a to ve všech úrovních bytí, přičemž my se nyní nacházíme ve třetí úrovni, kde jsme si poprvé uvědomili sebe sama a jedním z cílů této úrovně je volba, volba vybrat si svou polaritu, ať už pozitivní či negativní. Bez prozkoumání nebo ignorování negativní cesty by pohled na Zákon jednoty byl velmi nesprávný neboli, pokud použijeme častý termín předávaný těmi Ra, velmi zkreslený.

Co je to pozitivní cesta neboli cesta službou ostatním? Co s sebou tato cesta přináší a jak se máme po ní vydat, co to pro nás znamená? Společně se dále podíváme na odpovědi od Ra na toto téma.

Než se podíváme do konkrétních otázek a odpovědí ze Zákona jednoty v jednotlivých zápiscích, je vhodné si něco říci o formátu, ale i o pozadí vzniku tohoto materiálu. Podíváme se na úvod od Dona Elkinse, Carly Rueckert a Jima McCartyho z první knihy, který toho hodně objasní. Pokud se chcete vydat k pozornému studiu tohoto pozoruhodného materiálu, možná vás budou zajímat i „sloni v obýváku“, které z rozhovorů s Ra pramení.

Co bylo na počátku? Jak to všechno začalo, co bylo nejdříve, a jak vznikly galaxie, planety? Úvod do kosmologie s Ra je z třinácté relace, kde Don, Carla a Jim poprvé naťukli jednu z těžkých a věčných otázek filosofie.

Kdo je Ra? Jak se dozvídáme z materiálu, má to souvislost se starověkým Egyptem. Je zde však velké zkreslení, jak už to tak bývá, to dobré se pohřbívá v nánosu nečistot a Ra nám vysvětluje, jak se dostali do pozice, ve které nechtěli být – uctíváni jako božstvo a jejich učení bylo limitováno pouze pro určitou skupinu lidí. Ačkoliv tyto informace jsou pro Zákon jednoty nepodstatné, určitý historický kontext se pro pochopení materiálu hodí.

Přečíst více

Přidáno Vojtěch Schlesinger 25.12.2016 22:34 - Štítky: channeling, zápisky

Prozkoumáme všemožné docela hluboké vody tzv. channelingu. Jaké formy existují, jak se na něj dívají psychologové, jaké může mít vysvětlení a další otázky si klade tato prezentace z přednášky.

Přečíst více

Přidáno Vojtěch Schlesinger 6.11.2016 15:37 - Štítky: channeling, věda

Pohledem neurověd jsem shrnul sborník „Mysterious Minds: The Neurobiology of Psychics, Mediums, and Other Extraordinary People“, který vyšel v roce 2009.

Přečíst více

Přidáno Vojtěch Schlesinger 14.6.2011 15:38 - Štítky: channeling, věda


Přidejte se k nám

Překlady Zákona jednoty zasíláme jako náhodný citát v náhodný čas. Dá se to použít jako zajímavý nástroj nejen pro fandy "Law of One". Maximálně 2 emaily za měsíc. Přidáním se zároveň stáváte členy naší komunity.

* povinné pole

Podívat se na předchozí newslettery